برنج
امروز یکشنبه 13/9/1401
ارسال به دیگران دریافت خبر نامه

کاربر :

Login : ورودرمز را فراموش کرده ام

Sign up : ثبت نام

0

 
یکشنبه / /

8 ‌هزار كشاورز مازندراني پيامك‌هاي ترويجي دريافت مي‌كنند


مدير هماهنگي و ترويج كشاورزي جهاد كشاورزي مازندران گفت: 8 هزار كشاورز مازندراني از پيامك‌هاي ترويجي بخش كشاورزي استفاده مي‌كنند.


حسن قنبري در گفتگو با خبرنگار فارس در ساري با بيان اينكه تاكنون چهار پيام ترويجي به كشاورزان ارسال شده است، تصريح كرد: با وجود تاكيد بر دوطرفه بودن مراكز پيام‌هاي ارتباطي با كشاورزان تاكنون هيچ سئوالي از سوي بهره‌برداران ارائه نشده است.
وي با اشاره به اينكه بانك اطلاعاتي اين مركز به صورت محصولي و شهرستاني است، يادآور شد: نحوه گزينش متقاضيان به‌صورت داوطلبانه بوده است كه براساس گرايش به گروه‌هاي مختلف تقسيم شده‌اند.
به گفته وي ارائه زمان‌هاي مناسب كاشت، داشت و برداشت و ساير امور مربوط به كاهش ميزان خسارت به محصول توليدي با كمترين هزينه در اين طرح در نظر گرفته شده است.
قنبري با بيان اينكه آموزش مهارت بهره‌برداران بخش كشاورزي مازندران درسال‌جاري منجر به صدور هزار و 908 گواهي مهارت شده است، افزود: افزايش مهارت بهره‌برداران شاغل و ايجاد مهارت در كساني كه از اين مهارت‌ها بي‌بهره‌اند از جمله اهداف اين طرح است.
وي با اشاره به آموزش ناظران بخش كشاورزي استان خاطرنشان كرد: 116 شركت خدماتي مشاوره با زير‌پوشش قراردادن 900 فارغ‌التحصيل كشاورزي در استان راه‌اندازي شده است.
مدير هماهنگي و ترويج كشاورزي جهاد كشاورزي مازندران با اعلام وجود رسانه‌هاي ديداري، شنيداري و مكتوب در اين بخش اظهار داشت: با اعزام اكيپ‌هاي فني به مناطق مختلف روستايي استان با همكاري كارشناسان متخصص در قالب طرح سينماسيار، فيلم‌هاي آموزشي براي بهره‌برداران به نمايش گذاشته مي‌شود.
وي با بيان اينكه مدرسه راديويي نيز به ارائه مطالب تخصصي به كشاورزان مي‌پردازد، خاطرنشان كرد: از داوطلبان پس از شنيدن برنامه‌هاي ترويجي ثبت‌نام مي‌شود تا با سئوالاتي از كساني كه زير آموزش قرارگرفته‌اند، آزمون به عمل آيد.
قنبري با اعلام اينكه در سال‌ جاري 11 هزار و 500 جلد نشريه ترويجي با بيش از 25 عنوان محصول در ميان كشاورزان توزيع شده است، اظهار داشت: 9 ‌هزار برگ بروشور و بيش از 11هزار و 500 برگ اطلاعيه و پوستر ترويجي نيز در اختيار بهره‌برداران قرار گرفته است
اگر در مورد این مطلب نظری دارید می توانید در این قسمت ارائه نمائید:
نام
ایمیل
نظر لطفا فارسی تایپ کنید :
 
نظرات ارسال شده :

نام : ? ایمیل : ? زمان ارسال :
شنبه / /
فعال :

العاب عيون
العاب صيف
العاب عسل
العاب عز


آرشیو :تماس با ما :   info@berenge.com
استفاده از اطلاعات سایت با ذکر منبع ( و لینک مربوط به اطلاعات ) بلامانع است
سایت برنج    www.berenge.com