برنج
امروز چهار شنبه 8/4/1401
ارسال به دیگران دریافت خبر نامه

کاربر :

Login : ورودرمز را فراموش کرده ام

Sign up : ثبت نام

0

 
پنج شنبه / /

ساخت شاليكوبي‌هايي مدرن و صنعتي در استان‌هاي شمالي ‌


وزير صنايع و معادن از ساخت شاليكوبي‌هاي مدرن و صنعتي ‌در استان‌هاي شمالي كشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاري فارس از شهرستان آمل، علي اكبر محرابيان دقايقي قبل در مراسم افتتاح همزمان 3 طرح ملي‌ (نخستين موتور ديزل سنگين ايراني سكوي حفاري نيمه شناور ايران - البرز و آغاز عمليات اجرايي كارخانه كك‌سازي كه با حضور رئيس جمهور در حال انجام است، اظهار داشت: كارخانه‌هاي شاليكوبي مازندران و ديگر استان‌هاي شمالي به لحاظ فناوري قديمي و فرسوده هستند و به همين علت ضايعات برنج خيلي زياد است.
وي اظهار داشت: مقرر شد كه شركت‌هاي تعاوني بزرگ شكل بگيرد تا در قالب اين شركت‌ها چند واحد بزرگ شاليكوبي صنعتي احداث شود.
وزير صنايع و معادن از اختصاص يارانه براي راه‌اندازي شاليكوبي صنعتي در استان‌هاي شمالي خبر داد و خاطر نشان كرد: وزارت صنايع و معادن از اين طرح‌ها حمايت خواهد كرد.
وي با اشاره به رونمايي نخستين موتور ديزل سنگين ايران يادآور شد: براي موفقيت در طرح‌هاي صنعتي به 3 پارامتر قدرتمندي، توانمندي و كارآمدي صنعتي نيازمنديم كه در اين محصول هر 3 پارامتر رعايت شده است.
وي از نخستين موتور ديزل سنگين ايران به عنوان نمادي از تلاش و نبوغ ايراني ياد كرد و افزود: در صنعت نيرومحركه در سال‌هاي اخير با موفقيت‌هاي خوبي روبه‌رو بوديم.
وزير صنايع و معادن از طراحي 3 خودرو ملي در كشور خبر داد و ادامه داد: اين خودروها در مسير توليد قرار دارد و با يك پله بالاتر كشورمان موفق به طراحي و توليد موتور ديزل سنگين شده است.
وي با اشاره به راه‌اندازي واحد كك‌سازي سبادكوه ظرفيت اين كارخانه را 300 هزار تن اعلام و تصريح كرد: منطقه سبادكوه منطقه غني از ذغال سنگن است.
محرابيان با اشاره به ممنوعيت 20 ساله استقرار صنايع در استان‌هاي شمالي گفت: با تصويب دولت و ملاحظات زيست محيطي اين محدوديتي از اين استان‌ها رفع شده است به طوري كه در طول 3 سال اخير صنعت استان رشد چشمگيري داشته است.
وي اضافه كرد: با تصويب دولت كارخانه خودروسازي بابل عمليات اجرايي آن آغاز و پيش‌بيني مي‌شود نخستين خودروي توليد صنعتگران مازندراني تا پايان امسال به بازار مصرف ارائه شود.
رئيس جمهور امروز به اتفاق وزير صنايع و وزير نفت از 3 طرح ملي افتتاح و كلنگ‌زني خواهد كرد.
اگر در مورد این مطلب نظری دارید می توانید در این قسمت ارائه نمائید:
نام
ایمیل
نظر لطفا فارسی تایپ کنید :
 

آرشیو :تماس با ما :   info@berenge.com
استفاده از اطلاعات سایت با ذکر منبع ( و لینک مربوط به اطلاعات ) بلامانع است
سایت برنج    www.berenge.com