برنج
امروز چهار شنبه 8/4/1401
ارسال به دیگران دریافت خبر نامه

کاربر :

Login : ورودرمز را فراموش کرده ام

Sign up : ثبت نام

0

 
دو شنبه / /

طراحي و ساخت دستگاه خودکار آماده سازي سيني نشا برنج


دستگاه خودکار آماده سازي سيني نشا برنج به همت جوانان متخصص اصفهاني براي نخستين بار در کشور طراحي، توليد و بهينه سازي شد.

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران در راستاي قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادي اجتماعي و فرهنگي ايران و تأکيد مقام معظم رهبري مبني بر امر خودکفايي در توليد محصولات اساسي کشاورزي، تأمين امنيت غذايي، اقتصادي نمودن توليد و ارتقاي رشد ارزش افزوده در بخش کشاورزي دستگاه خودکار آماده سازي سيني نشا برنج(سيدر) توسط متخصصان جهاد دانشگاهي واحد صنعتي اصفهان طراحي، توليد و بهينه سازي شد.
نيرومند طراح و سازنده اين دستگاه در مصاحبه با خبرنگار باشگاه خبرنگاران گفت: هدف نهايي اين طرح استفاده از اين دستگاه بر روي توليد نشاد برنج در خزانه مصنوعي يا گلخانه اي است .
وي با اشاره به نامگذاري امسال به نام سال اصلاح الگوي مصرف افزود: کاهش قابل ملاحظه آب معدني تا 50 درصد به کاهش زمان لازم نيروي کار به ميزان 70 درصد، کاهش حداقل 40 درصد مصرف بذر و آماده سازي 500 تا 800 سيني نشا برنج در ساعت و رعايت مسائل زيست محيطي و عدم آلودگي محيط زيست با توجه ه اينکه سموم دفع آفات مصرف نمي گردد را از ويژگي هاي بارز و برجسته دستگاه سيدر برنج عنوان کرد.
نيرومند افزود: استفاده از اين دستگاه مي تواند ميزان توليد در واحد سطح به علت دقت در فاصل کاهش و يکنواختي نشاد توليدي را افزايش دهد.
وي با اشاره به اينکه به کارگيري اين دستگاه زمان لازم نيروي کار را از 183 نفر ساعت به ازاي هر هکتار به 57 نفر ساعت در هر هکتار کاهش مي دهد افزود: مجموعه دلايل فوق هزينه هاي توليد محصول برنج را در هر هکتار 59 درصد کاهش مي دهد.
گفتني است اين دستگاه مشابه خارجي ندارد و اعتباري بالغ بر 300 ميليون ريال از مرحله طراحي تا توليد در برداشته است که در صورت توليد انبوه قيمت اين دستگاه 50 ميليون ريال برآورد مي شود

اگر در مورد این مطلب نظری دارید می توانید در این قسمت ارائه نمائید:
نام
ایمیل
نظر لطفا فارسی تایپ کنید :
 
نظرات ارسال شده :

نام : ? ایمیل : ? زمان ارسال :
دو شنبه / /
فعال :

لطفا شمارهتماس خودرابه اين شماره بصورت پيام ارسال کنيد09168383815جهت بررسي سيني نشاء


آرشیو :تماس با ما :   info@berenge.com
استفاده از اطلاعات سایت با ذکر منبع ( و لینک مربوط به اطلاعات ) بلامانع است
سایت برنج    www.berenge.com