برنج
امروز یکشنبه 13/9/1401
ارسال به دیگران دریافت خبر نامه

کاربر :

Login : ورودرمز را فراموش کرده ام

Sign up : ثبت نام

0

 
یکشنبه / /

نخستين خط مونتاژ ماشين‌آلات برنج در مازندران راه‌اندازي مي‌شود


مديركل دفتر پنبه، دانه‌هاي روغني و برنج وزارت جهاد كشاورزي گفت: هم‌اكنون نخستين خط مونتاژ توليد تراكتور و ماشين‌آلات تخصصي برنج در شهرستان بابل در حال راه‌اندازي است.

بهمن ناصحي در حاشيه سفر به مازندران در گفتگو با خبرنگار فارس در محمود آباد اظهار داشت: مرحله نخست اين كارخانه خط مونتاژ تراكتور و ماشين‌آلات تخصصي برنج است و در مراحل توسعه‌اي اين واحد، توليد قطعات آن در داخل كشور ساخته شده و به كشاورزان كشور عرضه مي‌شود.
وي با اشاره به اينكه طرف قرارداد اين كارخانه در بابل يك شركت چيني است، تصريح كرد: اين كشور از توليدكننده‌هاي مطرح در توليد ماشين‌آلات تخصصي توليد و برداشت برنج است.
مديركل دفتر پنبه، دانه‌هاي روغني و برنج وزارت جهاد كشاورزي اضافه كرد: ماشين‌آلات تخصصي برنج در اين واحد توليدي بابل با كيفيت ماشين‌آلات چيني برابر است.
ناصحي با اشاره به اينكه تست‌هاي اوليه اين نوع ماشين‌آلات با موفقيت انجام شده و مجوزهاي لازم آن نيز گرفته شده، ادامه داد: هم‌اكنون اين واحد توليدي در بابل در مراحل ساخت خط توليد اين نوع ماشين‌آلات در كشورمان است.
وي به تعداد ظرفيت اسمي اين واحد توليدي در كشورمان اشاره‌اي نكرد و گفت: ظرفيت توليد ماشين‌آلات تخصصي برنج نظر به استقبال كشاورزان است كه با استقبال كشاورزان طرح توسعه‌اي اين مجموعه نيز اجرا خواهد شد.
مديركل دفتر پنبه، دانه‌هاي روغني و برنج وزارت جهاد كشاورزي با اشاره به اينكه امسال تعدادي از ماشين‌آلات تخصصي برنج به صورت آزمايشي توليد و به فروش رفته است، گفت: اين ماشين‌آلات رضايت‌مندي كشاورزان را هم نيز به دنبال داشته است.
ناصحي قيمت تمام‌شده اين نوع ماشين‌آلات را ذكر نكرد و ادامه داد: در مجموع قيمت تمام‌شده اين نوع ماشين‌آلات به نسبت ساير ماشين‌آلات تخصصي برنج وارداتي ارزان‌تر خواهد بود.
وي با اشاره به اينكه دولت امسال 55 ميليارد ريال يارانه‌ تخصصي خريد ماشين‌آلات تخصصي برنج اختصاص داده است، خاطرنشان كرد: امسال توجه ويژه‌اي به مكانيزاسيون بخش توليد برنج خواهد شد.
اگر در مورد این مطلب نظری دارید می توانید در این قسمت ارائه نمائید:
نام
ایمیل
نظر لطفا فارسی تایپ کنید :
 

آرشیو :تماس با ما :   info@berenge.com
استفاده از اطلاعات سایت با ذکر منبع ( و لینک مربوط به اطلاعات ) بلامانع است
سایت برنج    www.berenge.com