برنج
امروز پنج شنبه 7/12/1399
ارسال به دیگران دریافت خبر نامه

کاربر :

Login : ورودرمز را فراموش کرده ام

Sign up : ثبت نام

0

 
جمعه / /

شاليکاران با بيماري هاي قارچي خزانه برنج مبارزه کنند


بنا به توصيه کارشناسان سازمان جهادکشاورزي و هواشناسي استان گيلان، شاليکاران گيلاني بايد براي جلوگيري از آسيب هاي احتمالي نسبت به بيماري هاي قارچي خزانه برنج اقدام کنند

در اطلاعيه اي که توسط کارشناسان اداره کل هواشناسي ، مرکز تحقيقات هواشناسي گيلان، موسسه تحقيقات برنج کشور و کارشناس حفظ نباتات در روز پنجشنبه صادر شده است از کشاورزان برنجکار گيلاني خواسته شده است که نسبت به ضد عفوني بذر برنج براي انتقال به خزانه به منظور مبارزه با بيماري هاي قارچي با هماهنگي کلينک هاي گياه پزشکي و مراکز خدمات کشاورزي مراجعه کنند.
اين کارشناسان تاکيد مي کنند: با توجه به اينکه خزانه گيري صورت گرفته است و هواي استان در چند روز آينده سرد مي شود لازم است که با پوشش مناسب خزانه ها و جلوگيري از آسيب هاي احتمالي جلوگيري شود.
براساس توصيه اين کارشناسان، کشاورزان در صورت مشاهده قارچ خزانه با آب گيري و تخليه روزانه نسبت به رفع مشکل اقدام کنند.
در اين اطلاعيه بر استفاده بهينه از باران بهاره با ترميم مرز شاليزارها و بلندتر کردن آنها نسبت به حد معمول و در صورت نياز با استفاده از پوشش پلاستيکي براي جلوگيري از هدر رفت آب و استفاده حداکثري از باران هاي فصلي تاکيد شده است.
براساس توصيه اين کارشناسان با توجه به وضعيت جوي شرايط در خصوص مبارزه با آفات و بيماري هاي گياهي با هماهنگي کلينک هاي گياه پزشکي مناست است و شاليکاران براي مبارزه با کرم ساقه خوار به جامانده دربقاياي برنج داخل مزرعه در اسرع وقت نسبت به شخم اراضي اقدام کنند.
اگر در مورد این مطلب نظری دارید می توانید در این قسمت ارائه نمائید:
نام
ایمیل
نظر لطفا فارسی تایپ کنید :
 

آرشیو :تماس با ما :   info@berenge.com
استفاده از اطلاعات سایت با ذکر منبع ( و لینک مربوط به اطلاعات ) بلامانع است
سایت برنج    www.berenge.com