برنج
امروز چهار شنبه 17/9/1400
ارسال به دیگران دریافت خبر نامه

کاربر :

Login : ورودرمز را فراموش کرده ام

Sign up : ثبت نام

0

 
پنج شنبه / /

آموزش كشاورزان از مؤلفه‌هاي پيشرفت روستاهاست


استاد دانشگاه مونيخ آلمان گفت: آموزش كشاورزان يكي از مؤلفه‌هاي مهم پيشرفت و توسعه روستايي است.

به گزارش خبرگزاري فارس از فومن، هولگر هربرت ماگل ظهر امروز در همايش راهكارهاي توسعه روستايي با بيان اينكه در مدت شش روز سفر به گيلان تجربه‌ زيادي كسب كردم، اظهار داشت: گيلان جزو استان‌هاي ثروتمند است و همه چيز دارد و جزو منطقه قوي محسوب مي‌شود.
وي با اشاره به اينكه بايد براي پايداري آنچه كه در گيلان هست، تلاش شود، افزود: بحث روستايي در ايران بسيار مهم است و بايد در اين زمينه كارهايي براي ماندن جوانان در روستاها صورت گيرد.
استاد دانشگاه مونيخ آلمان با اشاره به ويژگي‌هاي منحصر به‌فرد ايران در جهان بيان داشت: ايران از كشورهايي است كه تمام افراد آن مي‌دانند در جهان چه اتفاقي افتاده است.
وي با بيان اينكه انسان‌ها براي پيشرفت خود حق دارند برنامه‌ريزي داشته باشند، تصريح كرد: تمام استان‌ها چه مسلمان و مسيحي يكسان هستند و حق دارند تا زيرساخت‌هاي مناسب داشته باشند.
‌ماگل آموزش را اصلي‌ترين كار در راستاي توسعه و پيشرفت روستاها دانست و افزود: بايد بين شهروندان، دولت و ملت يك رابطه خوب وجود داشته باشد و دولت به شهروندان خود احترام بگذارد و مديريت خوب اين است كه تمام اصول رعايت شود.
وي با تصريح بر اينكه بايد همكاري در تمام زمينه‌ها وجود داشته باشد، خاطرنشان كرد: سياست‌ها بايد پايدار باشد و براي آن بخش اصولي اعتقادي داشته باشيم.
استاد دانشگاه مونيخ آلمان درباره ثبت شهرك تاريخي ماسوله در يونسكو بيان داشت: همه بايد براي ماندگاري اين شهرك برنامه‌هاي متنوعي داشته باشند و اجراي يك طرح جامع از نيازهاي ماندگاري ماسوله است و ارزش ماسوله بايد حفظ شود.
وي وجود زباله‌ها در نقاط مختلف گيلان را زيبننده اين استان ندانست و اظهار داشت: در اين مدتي كه در گيلان بودم از ديدن زباله‌هاي زيادي كه توسط توريست‌ها ايجاد شده بود بسيار متعجب شدم.
‌ماگل افزود: وجود اين زباله‌ها مانع ازحضور گردشگران در استان مي‌شود بنابراين بايد در اين زمينه راهكارهاي اصولي درنظر گرفته شود.
رئيس پارك علم و فناوري گيلان نيز در اين مراسم توسعه روستايي و ايجاد زيرساخت‌ها در روستاها را از نكات بسيار مهم در كشور دانست و گفت: مشاغل بايد به طرف روستاها هدايت شوند و اين امر از مهاجرت جوانان روستايي به شهر جلوگيري مي‌كند.
مجيد متقي‌طلب دليل توسعه نيافتگي كشورها را عمل بدون علم و دانش ناميد و تصريح كرد: با عمل بدون دانش، هيچ شهري ايجاد نمي‌شود.
نماينده فومن و شفت در مجلس شوراي اسلامي نيز در اين مراسم پرداختن به توسعه روستاها را در راستاي اشغالزايي بسيار مناسب خواند و بيان داشت: با مقوله آموزشي و راه‌هاي علمي بايد اين مسير طي شود.
علي ميرزايي ايجاد اشتغال خانگي و پايدار را از راه‌هاي ماندگاري در روستاها عنوان كرد
اگر در مورد این مطلب نظری دارید می توانید در این قسمت ارائه نمائید:
نام
ایمیل
نظر لطفا فارسی تایپ کنید :
 
نظرات ارسال شده :

نام : somayeh ایمیل : ? زمان ارسال :
سه شنبه / /
فعال :

سلام مطلبتون جالب بود ولي اين مساله تو کشور ما معني نداره من کارشناس ترويج هستم ولي شغلي واسه اين رشته اينجا تعريف نشده ميري جهاد ومراکز کشاورزي ميگي رشتت ترويجه همه ي پوزخندي ميزنن و ميگن رشته پيدا نکردي بخوني حالا چرا ترويج من از رشتم متنفر شدم الانم که کارشناسي ارشد توسعه روستايي هستم وضعيت بدتر شده پس از اين خبرا نذاريد که اعصاب ما رو بدتر بهم بريزيد


آرشیو :تماس با ما :   info@berenge.com
استفاده از اطلاعات سایت با ذکر منبع ( و لینک مربوط به اطلاعات ) بلامانع است
سایت برنج    www.berenge.com