برنج
امروز چهار شنبه 17/9/1400
ارسال به دیگران دریافت خبر نامه

کاربر :

Login : ورودرمز را فراموش کرده ام

Sign up : ثبت نام

0

 
یکشنبه / /

برنج مازندران كاملا سالم است


رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران گفت: با نمونه‌گيري‌هاي انجام شده از نظر سموم كشاورزي، برنج مازندران كاملا سالم است

به گزارش خبرگزاري فارس از بابل، محمد مهدي ناصحي شامگاه شنبه در جلسه كارگروه سلامت در بيمارستان كودكان اميركلا اظهار داشت: بيمارسيتان كودكان اميركلا يكي از مراكز آموزشي اطفال كشور است و اميدواريم در سفر چهارم هئيت دولت به مازندران بيمارستان كودكان اميركلا به بيمارستان مادر براي درمان كودكان تبديل شود.
وي ادامه داد: سلامتي انسان تنها نداشتن بيماري نيست بلكه برخورداري از رفاه اجتماعي، روحي و جسمي سبب سلامت جسم و روح انسان مي‌شود.
رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران ترويج زايمان طبيعي در كشور را ضروري برشمرد و افزود: رسانه ملي به عنوان يك رسانه پرمخاطب نقش مهمي براي ترويج فرهنگ سلامت با تهيه برنامه‌هاي سلامت داشته و انتظار داريم برنامه‌هاي سلامت در اين رسانه افزايش يابد.
وي تصريح كرد: براي گسترش فرهنگ زايمان طبيعي بايد شرايطي در چهار بيمارستان شرق و غرب مازندران فراهم كنيم كه به هنگام زايمان طبيعي سوئيتي در اختيار زائو قرار گرفته و امكان حضور والدين نيز در كنار زائو فراهم شود.
ناصحي، بررسي سموم كشاورزي را از برنامه‌هاي مهم كارگروه سلامت مازندران عنوان كرد و افزود: در جلسات تخصصي كه با حضور جهاد كشاورزي، نيروي انتظامي، دادگستري، صداوسيما و دانشگاه برگزار شد، نسبت به نمونه‌گيري محصولات كشاورزي از جمله برنج اقدام شد كه با نمونه‌گيري‌هاي انجام شده از نظر سموم كشاورزي برنج مازندران كاملا سالم است.
رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران تغيير شيوه زندگي را از مهم‌ترين برنامه‌هاي سلامت كشور برشمرد و اظهار داشت: باتوجه به شكل‌گيري مجمع خيرين سلامت در وزارت بهداشت و درمان بايد براي شكل‌گيري آن كه به صورت غيردولتي فعاليت مي‌كند با هدف جذب و شناسايي خيرين و هدايت كمك‌هاي مردمي در راستاي حل مشكلات درماني با كمك ساير ارگان‌ها در سطح استان اقدام كنيم.
ناصحي حضور خيرين مازندراني براي ايجاد و ارتقاي سلامت در مازندران را بسيار چشمگير برشمرد و خاطرنشان كرد: خيران مازندراني سال گذشته 22 ميليارد تومان به صورت نقدي و غيرنقدي به حوزه سلامت مازندران كمك كردند.
اگر در مورد این مطلب نظری دارید می توانید در این قسمت ارائه نمائید:
نام
ایمیل
نظر لطفا فارسی تایپ کنید :
 

آرشیو :تماس با ما :   info@berenge.com
استفاده از اطلاعات سایت با ذکر منبع ( و لینک مربوط به اطلاعات ) بلامانع است
سایت برنج    www.berenge.com