برنج
امروز چهار شنبه 17/9/1400
ارسال به دیگران دریافت خبر نامه

کاربر :

Login : ورودرمز را فراموش کرده ام

Sign up : ثبت نام

0

 
شنبه / /

شناسايي سطح بالاي تشعشع راديواكتيو در برنج ژاپني


سطح بالايي از تشعشعات راديو اكتيو در محصول برنجي كه نزديك نيروگاه هسته‌اي آسيب ديده فوكوشيماي ژاپن كشت شده، شناسايي شده است.

به گزارش دريچه خبر، تست مقدماتي انجام گرفته پيش از بررسي رسمي سلامت برنج در شهر نيهونماتسو كه در حدود 30 مايلي غرب نيروگاه هسته‌اي قرار دارد، حداكثر سطح مجاز تشعشعات راديواكتيو را در برنج برداشت نشده نشان داده است.

برنج با حداكثر 500 بكرل سزيم به ازاي هر كيلوگرم، براي مصرف بي خطر است اما فروش برنجي كه داراي تشعشعات بالاتر از اين سطح است، در ژاپن ممنوع است.
به گفته مقامات وزارت كشاورزي، جنگلداري و شيلات ژاپن، سطح سزيم يافته شده در نمونه محصول برنج شهر نيهانماتسو، بزرگ‌ترين سطح شناسايي شده تاكنون از زمان وضع مقررات مربوط به بررسي سلامت محصولات در ماه آوريل است و فروش هيچ برنجي ممنوع نشده است. برنج با 500 بكرل سزيم در هر كيلوگرم، همچنان قابل فروش است.

منطقه فوكوشيما قرار است آزمايش‌هاي رسمي براي بررسي وجود تشعشعات در برنج در نيهانماتسو را بزودي در 300 نقطه انجام دهد كه بسيار بيشتر از 38 نقطه برنامه ريزي شده قبلي است و افزايش نقاط مورد بررسي در نتيجه كشف اخير است.

فوكوشيما يكي از 17 منطقه در شرق ژاپن است كه برنج را براي ميزان تشعشعات مورد بررسي قرار مي دهد.

سلامت مواد غذايي پس از فاجعه زلزله و سونامي 11 مارس در ژاپن كه منجر به آسيب ديدگي نيروگاه داييچي فوكوشيما و نشت مواد راديواكتيو شد، به يكي از نگراني‌هاي عمده در ميان مصرف كنندگان اين كشور تبديل شده است
اگر در مورد این مطلب نظری دارید می توانید در این قسمت ارائه نمائید:
نام
ایمیل
نظر لطفا فارسی تایپ کنید :
 

آرشیو :تماس با ما :   info@berenge.com
استفاده از اطلاعات سایت با ذکر منبع ( و لینک مربوط به اطلاعات ) بلامانع است
سایت برنج    www.berenge.com