برنج
امروز چهار شنبه 17/9/1400
ارسال به دیگران دریافت خبر نامه

کاربر :

Login : ورودرمز را فراموش کرده ام

Sign up : ثبت نام

0

 
پنج شنبه / /

برگزاري کارگاه آموزشي معرفي دورقم برنج جديد کوهسار و کشوري


برگزاري کارگاه آموزشي معرفي دورقم برنج جديد کوهسار و کشوري

در روز چهارشنبه مورخه 03/12/1390 کارگاه آموزشي تحت عنوان معرفي دو رقم برنج جديد به نامهاي کوهسار و کشوري که توسط محققان موسسه تحقيات برنج کشور معاونت مازندران به جامعه کشاورزي کشور معرفي شده برگزار گرد يد . دراين کارگاه که با حضور جمعي از مروجان و کارشناسان کشاورزي و کشاورزان برنج کار استان مازندران حضور داشتند، آ قاي دکتر مومني رئيس معاونت موسسه تحقيقات برنج کشور در مازندران ضمن خوشامدگويي به حاضران هدف از معرفي ارقام پرمحصول استراتژيک برنج را افزايش سطح توليد بر اساس نياز کشور و خودکفايي برنج به بيگانگان دانسته و نسبت به بهره برداري بهينه و مفيد کشاورزان از اين کارگاه ابراز اميدواري کرده است .

سپس آقاي مهندس نصيري مجري مسئول طرح تحقيقاتي فوق و عضو هيات علمي معاونت چگونگي شکل گيري ايده اين تحقيق از ابتدا تا معرفي آنها به عنوان ارقام پرمحصول برنج و همچنين با بيان شرايط زراعي و عوامل موثر در کاشت داشت و برداشت آنها توضيحاتي به جمع حاضر ارائيه نموده است . در ادامه آقاي مهندس محمديان رئيس بخش خاک وآب ، آقاي مهندس اسدي رئيس بخش فني ومهندسي ، آقاي مهندس خسروي رئيس بخش گياهپزشکي ، و آقاي مهندس طبري از محققين بخش گياهپزشکي شرايط عملياتي و زراعي و آماده سازي بستر مناسب کشت دورقم ذکر شده فوق را به تفصيل بيان نموده اند .

در پايان آقاي مهندس رستمي به عنوان مجري کارگاه از حضور کارشناسان و کشاورزان در کارگاه تقدير و تشکر نموده و اظهار اميدواري کرد تا در آينده اي نزديک شاهد رونق و پيشرفت و همچنين معرفي ارقام ديگر برنج در موسسه باشيم .

لازم به توضيح است ارقام معرفي شده کوهسار و کشوري از نوع ارقام پرمحصول برنج محسوب شده که داراي کيفيت پخت مطلوب و عملکرد بالا محصول مي باشند و در آينده مي توان از آنها به عنوان برنج غالب مناطق برنج خيز کشور ياد کرد .
اگر در مورد این مطلب نظری دارید می توانید در این قسمت ارائه نمائید:
نام
ایمیل
نظر لطفا فارسی تایپ کنید :
 

آرشیو :تماس با ما :   info@berenge.com
استفاده از اطلاعات سایت با ذکر منبع ( و لینک مربوط به اطلاعات ) بلامانع است
سایت برنج    www.berenge.com