برنج
امروز شنبه 16/12/1399
ارسال به دیگران دریافت خبر نامه

کاربر :

Login : ورودرمز را فراموش کرده ام

Sign up : ثبت نام

0

 
سه شنبه / /

سازمان استاندارد، مسئول بررسي سم برنج هاي وارداتي


سازمان استاندارد، مسئول بررسي سم برنج هاي وارداتي

معاون سازمان حفظ نباتات اعلام کرد: بررسي وجود سم آرسنيک و فلزات سنگين در محصولات کشاورزي وارداتي وظيفه سازمان استاندارد و وزارت بهداشت است.
علي‌اکبر ياسمي در گفت‌وگو با ايسنا گفت: سازمان حفظ نباتات وظيفه‌ي بررسي و تحليل‌ خطر آفات در محموله‌هاي وارداتي را دارد.
چندسال پيش يکي از مسوولان دولتي موضوع آلوده بودن برنج هندي به ماده سمي آرسنيک را مطرح کرد که اين اظهارنظر واکنش‌هاي زيادي را به همراه داشت که به گفته دبير انجمن برنج " درآن زمان دولت نام 13 برند برنج هندي که در بازار وجود خارجي نداشت را آلوده به ماده سمي آرسنيک اعلام کرد و بعد از آن موضوع مسکوت ماند. درحالي‌که علاوه بر محققان داخلي، يکي از مسوولان هندي هم صراحتا اعلام کرده بود که برنج‌هاي صادراتي کشورشان به ايران آلوده به ماده سمي آرسنيک بوده است".
اخيرا هم در پي واردات برنج از هند مجددا بحث آلودگي اين محصول وارداتي به سم آرسنيک مطرح شده که هنوز تاييد يا رد اين موضوع از سوي مسوولان امر اعلام نشده است.
گندم‌هاي هندي و پاکستاني همچنان زير ذره‌بين سازمان حفظ نباتات


معاون سازمان حفظ نباتات درباره واردات گندم هندي و پاکستاني که آلوده به آفت " سياهک" مطرح مي‌شوند را در حال بررسي عنوان و اظهار کرد: تاکنون هيچ محموله‌ گندم از هند و پاکستان به کشور وارد نشده و شرايط قرنطينه‌اي هم براي واردات اين محصول از اين دو کشور اعلام نشده است.
ياسمي گفت: بررسي‌هاي آزمايشگاهي براي تحليل خطر نمونه‌هاي دريافتي از سوي کارشناسان سازمان حفظ نباتات در حال انجام است که نتايج پس از مشخص شدن، اعلام خواهد شد.
اگر در مورد این مطلب نظری دارید می توانید در این قسمت ارائه نمائید:
نام
ایمیل
نظر لطفا فارسی تایپ کنید :
 

آرشیو :تماس با ما :   info@berenge.com
استفاده از اطلاعات سایت با ذکر منبع ( و لینک مربوط به اطلاعات ) بلامانع است
سایت برنج    www.berenge.com